Kremacja Gdynia

kremacja Gdynia

Kremacja to jedna z dwóch najczęściej stosowanych obecnie w Polsce metod pochówku. Przez wiele lat większość osób była chowana metodą tradycyjną, to znaczy przez złożenie ciała w grobie ziemnym lub murowanym. W ostatnich latach jednak można dostrzec wyraźną tendencję wzrostową związaną z kremacjami.

Większe zainteresowanie tą formą pochówku związane jest z wieloma czynnikami, wśród których należy wspomnieć chociażby malejącą liczbę miejsc na cmentarzach oraz subiektywnie niższy koszt pogrzebu z uprzednią kremacją. Urnę z prochami można dochować do istniejącego grobu nawet przed upływem 20 lat od ostatniego pochówku. Dzięki temu w jednym grobie może spoczywać kilka osób, których ciała zostały skremowane.

Kremacja w Gdyni i Sopocie

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu coraz liczniejszych osób, które także w województwie pomorskim, w Gdyni i Sopocie – chcą być pochowane po uprzedniej kremacji – Zakład Pogrzebowy ORSZAK oferuje profesjonalną pomoc w organizacji tego typu uroczystości żałobnych.

Jesteśmy gotowi, aby wyjaśnić Państwu wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące tej formy pochówku.

W biurze naszego zakładu pogrzebowego w Gdyni przy ul. Witomińskiej mogą Państwo dokonać wszelkich koniecznych ustaleń. Pomożemy wypełnić niezbędne dokumenty, doradzimy w wyborze. W naszym biurze dysponujemy rozbudowaną ekspozycją urn pogrzebowych różnych rodzajów i wzorów. Dajemy Państwu możliwość dokładnego obejrzenia i porównania najciekawszych urn dostępnych na polskim rynku.

Pomożemy tak zorganizować uroczystości pogrzebowe, aby przebiegły one zarówno sprawnie, jak i bardzo uroczyście.

Pobierz oświadczenie zezwolenia na kremację (pdf)

Pobierz oświadczenie zezwolenia na kremację (doc)

Szeroki wybór urn kremacyjnych

Zapraszamy do zapoznania się z urnami kremacyjnymi jakimi dysponujemy.

Większość modeli jest dostępna od ręki w naszym biurze przy ul. Witomińskiej 42 w Gdyni.

Kremacja w Gdyni